Tutaj jesteś AKTUALNOŚCI Wyjątkowy jubileusz Pana Stanisława...

Aktualności

zdjęcie kwiatów z napisem jubileusz 55 lecia sołtysa

Wyjątkowy jubileusz Pana Stanisława Drobka

18.12.2020

Wyjątkowy jubileusz Pana Stanisława Drobka


       Pan Stanisław Drobek niedawno obchodził niecodzienny jubileusz 55-lecia pełnienia funkcji sołtysa wsi Łączki-Pawłówek, sprawowanej nieprzerwanie od 8 grudnia 1965 r. Niewielu sołtysów w Polsce może poszczycić się takim stażem. Zmieniał się ustrój polityczny w kraju, przeobrażała gmina, następowała naturalna wymiana pokoleń we wsi, a Pan Drobek wciąż cieszył się zaufaniem swoich współmieszkańców, którzy w każdych kolejnych wyborach powierzali mu dalsze piastowanie funkcji sołtysa. Bo też szacowny Jubilat przez tak długi czas był nie tylko świadkiem historii, ale przede wszystkim inicjatorem i współtwórcą rozwoju swojej miejscowości. Budowa wodociągu, drogi, remizy OSP, gazociągu, linii telefonicznej – wszystkie te inwestycje prowadzone były dzięki aktywności mieszkańców zachęcanych przez sołtysa i przy jego udziale.
      Pan Stanisław Drobek niestrudzenie włącza się w życie lokalnej społeczności, zabiega o bieżące sprawy swojej wsi, jest stałym łącznikiem między sołectwem a władzami Gminy.   
Poświęca swój czas i wysiłek dla wspólnoty samorządowej.
      Jako symbol uznania i szacunku Pan Stanisław Drobek otrzymał od władz Gminy okolicznościowe podziękowanie. Niestety, sytuacja epidemiczna nie pozwoliła na świętowanie w licznym gronie mieszkańców sołectwa, rodziny i przyjaciół szacownego Jubilata.  

      
      
jpg
 
zdjęcie przedstawia wręczenie podziękowania dla Pana Stanisława Drobka od lewej strony i od strony prawej Pan Wójt Zenon Madzelan

jpg

Zdjęcie grupowe, na zdjęciu Pan Stanisław Drobek,Pan Wójt Zenon Madzelan, sekretarz Bożena Kędzierska-Bednarz, skarbnik Lidia Gąska oraz pracownicy

Powrót